Wysyłka w 24h
Pościel na lato – jaki materiał wybrać, aby spało się nam komfortowo

Pościel na lato – jaki materiał wybrać, aby spało się nam komfortowo

Czy zwracaliśmy kiedykolwiek uwagę na materiał pościeli, pod jaką śpimy oraz na komfort naszego snu? Wydawać by się mogło, że nie ma to większego związku, a jednak! To z jakiego materiału została uszyta pościel jest ważne, szczególnie w lato, gdy noce potrafią być naprawdę gorące.

Pościel bawełniana

Pościel bawełniana jest jedną z najchętniej wybieranych tkanin pościelowych. Wszystko dzięki właściwości bawełny, która pozwala naszemu ciału oddychać, nie gromadzi ciepła i odprowadza nadmiar wilgoci. Wszystkie te detale razem wzięte pozwalają na spokojny sen, także w tracie tropikalnych letnich nocy.

Pościel bawełniana 160x200 Tukan od TuliSen.

Pościel bawełniana 160×200 Tukan

Ponadto bawełna jest bardzo praktyczna, nie gniecie się, jest odporna na wysokie temperatury, a to oznacza, że nie traci kolorów – nawet po wielu praniach. Warto wybrać pościel wykonaną z dobrej jakości bawełny, gorsza jakość tkaniny to gorsza jakość snu. Unikajmy także grubej bawełny, gdyż ta jest wskazana na zimę. Zobacz jak wybrać pościel na lato.

Pościel z kory

Kora jest także rodzajem tkaniny bawełnianej, ale o odmiennej strukturze. Jest bardzo delikatna w dotyku, lecz jednocześnie odporna na wysokie temperatury, pranie i rozciąganie. Na pewno wielu z was spodoba się, że nie wymaga prasowania i szybko schnie. Ten naturalny materiał zapewni nie tylko przyjemny komfort snu, ale także urozmaici aranżację naszej sypialni.

Pościel kora bielawa Palma od TuliSen.

Pościel kora bielawa Palma

Warto sięgnąć po pościel z kory, która zagwarantuje nam głęboki i przyjemny sen. Unikajmy pościeli z grubej kory, która w okresie letnich upałów przyniesie odwrotny skutek.

Pościel z satyny bawełnianej

Pościel wykonana z satyny bawełnianej cechuje się wyjątkową delikatnością i uczuciem specyficznego chłodu. Nie mylmy jednak pościeli satynowej z tą wykonaną z satyny bawełnianej. Ta pierwsza wykonana jest z poliestru, druga zaś z bawełny, czyli jest w pełni naturalna oraz ma właściwości antyalergiczne. Materiał dzięki specjalnej technologii produkcji jest łagodny w dotyku, miękki i przepuszczający ciepło. Zagwarantowuje nam przyjemny i komfortowy sen, nawet w wysokie temperatury.

W letnie upały zrezygnujmy z pościeli z frotty, z grubej kory czy bawełny. Materiały te utrzymują i oddają ciepło.

Jakie wybrać prześcieradło?

Podobnie jak w przypadku pościeli, także materiał prześcieradła ma znaczenie. Unikajmy prześcieradeł frotte, które dobrze gromadzą ciepło. Zamiast tego postawmy na lekkie i przewiewne tkaniny.

Prześcieradło jersey z gumką w kolorze jaskrawej zieleni.

Prześcieradło jersey z gumką w kolorze jaskrawej zieleni

Dobrym materiałem będzie prześcieradło z satyny bawełnianej oraz z materiału jersey. Jersey może być wytwarzana z wełny, bawełny i jedwabiu.

Prześcieradło satyna bawełniana z gumką ecru na rogu łóżka firmy TuliSen.

Prześcieradło satyna bawełniana z gumką ecru na rogu łóżka

W przypadku naszego sklepu to oferujemy szeroki wybór prześcieradeł wykonanych z bawełny. Prześcieradła jersey są lekkie, rozciągliwe i przepuszczające ciepło. Koniecznie wybierzmy prześcieradła z gumką, które łatwo się nakłada, a te nie przemieszczają się w czasie snu.