Wysyłka w 24h

Prześcieradła z gumką

  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje
  • Wybierz opcje

  Prześcieradło z gumką, jak żadne inne, pozwala na idealne dopasowanie materiału do materaca – bez obaw o jego ściąganie i rolowanie podczas snu. Dzięki uzyskaniu dobrego napięcia, prześcieradło z gumką może okazać się wygodniejsze nie tylko podczas użytkowania, ale również zakładania go na materac. Kluczem do sukcesu i zapewnieniu idealnie gładkiej powłoki prześcieradła jest dobre dopasowany rozmiar prześcieradła. Zbyt duże prześcieradło z gumką może nie zapewniać stabilności, a zbyt małe po prostu nie okryje materaca.

  Zobacz prześcieradła w naszym sklepie:

  Prześcieradła frotte z gumką | Prześcieradła jersey z gumką | Prześcieradła satyna bawełniana z gumką

  Oferujemy prześcieradła z gumką we wszystkich popularnych rozmiarach. Aby idealnie dopasować je do łóżka wystarczy zakupić model odpowiadający jego wymiarom. Przy konstrukcji każdego z prześcieradeł założyliśmy bowiem odpowiedni zapas, dzięki któremu dopasuje się ono perfekcyjnie zarówno do cienkich materacy, jak i ich grubszych odpowiedników.

  W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno prześcieradła na gumkę wykonane z klasycznej bawełny, jak i ich delikatniejsze odpowiedniki sporządzone z satyny bawełnianej i jerseyu. Dodatkowo proponujemy prześcieradło na gumce wyprodukowane z rozciągliwej dzianiny typy frotte.

  Co jeszcze warto mieć na względzie przy wybieraniu prześcieradła z gumką? Jak o nie dbać i je przechowywać?

  Jak dobrać odpowiedni rozmiar prześcieradła pod materac?

  Prześcieradło z gumką może być szczególnie wygodne dla dzieci, które w ciągu nocy często zmieniają swoją pozycję, ale świetnie się sprawdzi również na większym łóżku młodzieżowym. Z uwagi na szybkość zdejmowania i zakładania, każdy nastolatek bez problemu samodzielnie poradzi sobie z jego zmianą. Jeśli chodzi o odpowiedni rozmiar prześcieradła z gumką – musi być on przede wszystkim dopasowany do wielkości materaca. Oferta rozmiarów prześcieradeł z gumką jest jednak dość szeroka i obejmuje nierzadko nawet nietypowe wymiary pojedynczych i podwójnych łóżek typu king size. Rozmiar prześcieradła z gumką wybiera się  w ten sam sposób co prześcieradła klasycznego – sugerując się szerokością i długością materaca.

  Najpopularniejsze prześcieradła z gumką

  Najchętniej wybierane są zwykle prześcieradła z gumką z chłonnego frotte, lekkiego i przewiewnego jerseyu i gładkiej, miłej w dotyku satyny bawełnianej. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że lepiej chronią materac niż ich klasyczna wersja. Spośród wyżej wymienionych najpopularniejszych modeli, można wybierać dodatkowo z szerokiej palety kolorystycznej, dzięki czemu dopasowanie prześcieradła do wystroju sypialni lub kolorystyki pościeli staje się jeszcze łatwiejsze. Czym dokładnie charakteryzują się najlepsze modele?

  • Prześcieradło z gumką z jerseyu jest lekkie i miłe w dotyku. To doskonały wybór dla osób, którym zależy na odczuwaniu komfortu podczas snu, szczególnie latem. Jersey jest dzianiną bawełnianą, naturalną i lekko elastyczną. Dobrze sprawdza się również w pokoju młodzieżowym i łóżku dziecięcym. Elastyczna, trwała gumka gwarantuje jego dobre przyleganie i redukuje konieczność poprawiania jego faktury go po nocy.
  • Prześcieradło z gumką frotte jest miękkie i wyjątkowo chłonne. Materiał frotte w przybliżeniu wygląda jak tysiące ułożonych blisko siebie pętelek. Sprawdza się ono zarówno w okresie letnim i zapewnia przyjemny komfort zimą. To uniwersalne prześcieradło, którego można używać przez cały rok. Jest łatwe w konserwacji i utrzymaniu czystości. Materiał frotte jest naturalny i bardzo trwały.
  • Prześcieradło z gumką z satyny bawełnianej łączy w sobie potrzeby estetyczne z pożądaniem wyjątkowego w komfortu. Satyna bawełniana jest przede wszystkim niezwykle gładka. Świetnie nadaje się podczas ciepłych nocy ponieważ zapewnia uczucie delikatnego chłodzenia, mimo wysokich temperatur, co w znacznym stopniu podnosi komfort snu. Uzyskanie tak gładkiej w dotyku faktury jest zasługą zastosowania specjalnej techniki splotu przędzy bawełnianej.

  Jak składać prześcieradła z gumką?

  Sporo osób stojąc przed wyborem pierwszego lub kolejnego prześcieradła z gumką obawia się o jego prasowanie i składanie. Jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie. Pranie prześcieradła należy wykonać zgodnie z instrukcją producenta na wszytej metce. Z kolei rodzące obawy przechowywanie i składanie prześcieradła z gumką wcale nie musi być trudne. Prześcieradło z gumką może być złożone w formie kwadratu lub prostokąta. Główna zasada jaka obowiązuje w każdej z dostępnych technik (a jest ich kilka) polega na umieszczeniu równo ułożonych gumek w jego wnętrzu. W pierwszym kroku całe prześcieradło z gumka układa się jak arkusz papieru – na cztery części (na pół i ponownie na pół). Na końcu należy złapać je za środkową część i środkową część boków, podnieść w górę i energicznie strzepnąć. Dzięki takiemu zabiegowi rogi układają się same. W Internecie jest dostępnych wiele filmów, które w prosty sposób obrazują tę nietrudną czynność. Tak złożone prześcieradło z gumką wygląda estetyczniej w szafie i zajmuje mniej miejsca.