Wysyłka w 24h
Bawełniana pościel Liski 140x200 od TuliSen.

Pościel bawełniana w trzech pomysłach na niezwykły pokój dziecięcy (w leśnym – i nie tylko – klimacie)

Pokoje dla dzieci potrafią być tak różne, jak odmienne są charaktery i potrzeby ich mieszkańców. Pastelowe, nasycone, a może cukierkowe barwy? Wnętrze monochromatyczne czy we wszystkich kolorach tęczy? Minimalistyczne czy sprawiające wrażenie twórczego nieładu? Możliwości jest naprawdę bez liku – ważne, aby wyborów wyposażenia i dodatków dokonywać razem z dzieckiem. Dziś prezentujemy trzy pomysły na motyw przewodni w pokoju dziecięcym. W roli głównej – pościele i poszewki dekoracyjne.

Pościel w pokoju dziecięcym, jak w jesiennym lesie

Zdecydowana większość dzieci kocha zwierzęta, o czym świadczy duża liczba maskotek w przyjaznym kształcie, „zamieszkujących” przestrzeń dla najmłodszych. Zwierzątkiem, które w prosty sposób kojarzy się z jesienią – oprócz jeża szurającego w opadniętych liściach – jest rudy lis. Sympatyczna, spiczasta mordka i długi ogon sprawiają, że wizerunek tego stworzonka stanowi ciekawą ozdobę dziecięcego pokoju, gdzie pojawia się w postaci niebanalnych dodatków.

W królestwie dziecka nie może zabraknąć tekstyliów – pościeli czy poszewek – nawiązujących do osoby puchatego przyjaciela. Wykonana z miękkiej, lekkiej bawełny pościel Liski będzie idealnym rozwiązaniem dla małych fanów słodkich pyszczków. Poduszki z tej samej serii, obleczone równie przyjemną w dotyku bawełną, rzucone na łóżko czy przydatne podczas zabaw na podłodze, będą ciekawym elementem wystroju. Podczas dekorowania dziecięcego pokoju warto posłużyć się też triem kolorów kojarzonych z jesienią (czerwony – zielony – żółty). Do tego celu można z powodzenie wykorzystać komplet pościeli A Kuku, na której pośród leśnej gęstwiny ukryły się lisy, niedźwiedzie i szopy. A może zależy Ci na bardziej kameralnej aranżacji, w której główną rolę gra kolor niebieski? Proszę bardzo! Pościel Turkusowe A Kuku! odpowiada i na tę potrzebę.

Pościel bawełniana 160x200 Liski w sklepie TuliSen.

Pościel bawełniana 160×200 Liski

Poszewka bawełniana 40x40 Liski od TuliSen

Poszewka bawełniana 40×40 Liski

Pościel bawełniana 160x200 "Akuku" firmy TuliSen.

Pościel bawełniana 160×200 “Akuku”

Pościel bawełniana Turkusowe A kuku! 140x200 od TuliSen.

Pościel bawełniana Turkusowe A kuku!

Leśną atmosferę pozwoli wyczarować również tapeta z motywem drzew umieszczona za łóżkiem, drewniane elementy (mebelki lub zabawki) oraz duża liczba dodatków w zielonym kolorze. Tym samym dziecięcy pokój zamieni się w uspokajający zmysły i sprzyjający koncentracji zagajnik.

Pościel w koty, nieodzowny motyw w sypialni dziecka

Koty to nie tylko bohaterowie słodkich zdjęć w internecie, ale także uwielbiane przez maluchy zwierzęta. Twoje dziecko chciałoby spędzić czas ze stadem mięciutkich futrzaków? Sen w towarzystwie kotków-psotków zagwarantuje zestaw pościeli w koty Chcesz stworzyć spójną aranżację pokoju? Sympatyczne mordki, urocze wąsiki i różnokolorowe oczy pojawiają się też na dekoracyjnych poduszkach Kotki.

Pościel bawełniana dwustronna 200×220 “Kotki”

Pościel bawełniana dwustronna 200×220 “Kotki”

Podobny efekt uzyskasz, jeżeli dodasz do wnętrza poszewkę na poduchę z wzorem, pojawiającym się z drugiej strony pościeli („na odwrocie” umieszczono Żółte gwiazdki na optymistycznym tle). Jeżeli wciąż mało Ci zwierzęcego motywu, zaopatrz się w poduszki, na których pupile (może właśnie kotki?) zostawiły ślady łapek (Łapki).

Zobacz pościel w gwiazdki.

Tak urządzony pokój dziecięcy zyska na przytulności także dzięki włochatym dywanikom na podłodze i lampce w odpowiednim kształcie np. złocistego słońca lub księżyca.

Poszewka bawelniana 40x40 Żółte gwiazdki od TuliSen.

Poszewka bawełniana 40×40 Żółte gwiazdki

Poszewka bawełniana 40x40 Łapki od TuliSen.

Poszewka bawełniana 40×40 Łapki

Nowoczesna pościel, dla starszego dziecka

Kolor niebieski, najczęściej w delikatnej (pudrowej) wersji, bardzo często pojawia się w dziecięcych pokojach. Dekoratorzy wnętrz podpowiadają, że błękit doskonale komponuje się z bielą i czernią oraz szarościami. To czyste, świeże, ale i mające moc kreowania energetycznego wnętrza połączenie wykorzystano w modelu pościeli Plusy. Aby jeszcze bardziej spersonalizować chłopięcy lub dziewczęcy pokój, możesz zastosować barwy z zaproponowanej palety kolorów na większej płaszczyźnie np. na ścianie.

Bawełniana pościel w miętowe plusy 200x220 od firmy TuliSen.

Bawełniana pościel w miętowe plusy 200×220