Wysyłka w 24 h

Pościel bawełniana w trzech pomysłach na niezwykły pokój dziecięcy (w leśnym – i nie tylko – klimacie)

Bawełniana pościel Liski 140x200 od TuliSen.

Pościel bawełniana w trzech pomysłach na niezwykły pokój dziecięcy (w leśnym – i nie tylko – klimacie)

Pokoje dla dzieci potrafią być tak różne, jak odmienne są charaktery i potrzeby ich mieszkańców. Pastelowe, nasycone, a może cukierkowe barwy? Wnętrze monochromatyczne czy we wszystkich kolorach tęczy? Minimalistyczne czy sprawiające wrażenie twórczego nieładu? Możliwości jest naprawdę bez liku – ważne, aby wyborów wyposażenia i dodatków dokonywać razem z dzieckiem. Dziś prezentujemy trzy pomysły na motyw przewodni w pokoju dziecięcym. W roli głównej – pościele i poszewki dekoracyjne.

W jesiennym lesie

Zdecydowana większość dzieci kocha zwierzęta, o czym świadczy duża liczba maskotek w przyjaznym kształcie, „zamieszkujących” przestrzeń dla najmłodszych. Zwierzątkiem, które w prosty sposób kojarzy się z jesienią – oprócz jeża szurającego w opadniętych liściach – jest rudy lis. Sympatyczna, spiczasta mordka i długi ogon sprawiają, że wizerunek tego stworzonka stanowi ciekawą ozdobę dziecięcego pokoju, gdzie pojawia się w postaci niebanalnych dodatków.

W królestwie dziecka nie może zabraknąć tekstyliów – pościeli czy poszewek – nawiązujących do osoby puchatego przyjaciela. Wykonana z miękkiej, lekkiej bawełny pościel Liski będzie idealnym rozwiązaniem dla małych fanów słodkich pyszczków. Poduszki z tej samej serii, obleczone równie przyjemną w dotyku bawełną, rzucone na łóżko czy przydatne podczas zabaw na podłodze, będą ciekawym elementem wystroju. Podczas dekorowania dziecięcego pokoju warto posłużyć się też triem kolorów kojarzonych z jesienią (czerwony – zielony – żółty). Do tego celu można z powodzenie wykorzystać komplet pościeli A Kuku, na której pośród leśnej gęstwiny ukryły się lisy, niedźwiedzie i szopy. A może zależy Ci na bardziej kameralnej aranżacji, w której główną rolę gra kolor niebieski? Proszę bardzo! Pościel Turkusowe A Kuku! odpowiada i na tę potrzebę.

Pościel bawełniana 160x200 Liski w sklepie TuliSen.Poszewka bawełniana 40x40 Liski od TuliSen.Pościel bawełniana 160x200 "Akuku" firmy TuliSen.Pościel bawełniana Turkusowe A kuku! 140x200 od TuliSen.

Od lewej: komplet bawełnianej pościeli Liski, poszewka bawełniana Liski, pościel A Kuku oraz Turkusowe A Kuku!

Leśną atmosferę pozwoli wyczarować również tapeta z motywem drzew umieszczona za łóżkiem, drewniane elementy (mebelki lub zabawki) oraz duża liczba dodatków w zielonym kolorze. Tym samym dziecięcy pokój zamieni się w uspokajający zmysły i sprzyjający koncentracji zagajnik.

W świecie kocich spraw

Koty to nie tylko bohaterowie słodkich zdjęć w internecie, ale także uwielbiane przez maluchy zwierzęta. Twoje dziecko chciałoby spędzić czas ze stadem mięciutkich futrzaków? Sen w towarzystwie kotków-psotków zagwarantuje zestaw pościeli Kocie harce. Chcesz stworzyć spójną aranżację pokoju? Sympatyczne mordki, urocze wąsiki i różnokolorowe oczy pojawiają się też na dekoracyjnych poduszkach Kotki. Podobny efekt uzyskasz, jeżeli dodasz do wnętrza poszewkę na poduchę z wzorem, pojawiającym się z drugiej strony pościeli („na odwrocie” umieszczono Żółte gwiazdki na optymistycznym tle). Jeżeli wciąż mało Ci zwierzęcego motywu, zaopatrz się w poduszki, na których pupile (może właśnie kotki?) zostawiły ślady łapek (Łapki). Tak urządzony pokój dziecięcy zyska na przytulności także dzięki włochatym dywanikom na podłodze i lampce w odpowiednim kształcie np. złocistego słońca lub księżyca.

Pościel bawełniana 160x200 "Kocie psoty" firmy TuliSen.Poszewka bawełniana 40x40 Kotki od TuliSen.Poszewka bawelniana 40x40 Żółte gwiazdki od TuliSen.Poszewka bawełniana 40x40 Łapki od TuliSen.

Od lewej: komplet bawełnianej pościeli Kocie harce oraz poszewka bawełniana Kotki, Żółte gwiazdki i Łapki

 

W królestwie niebieskiego

Kolor niebieski, najczęściej w delikatnej (pudrowej) wersji, bardzo często pojawia się w dziecięcych pokojach. Dekoratorzy wnętrz podpowiadają, że błękit doskonale komponuje się z bielą i czernią oraz szarościami. To czyste, świeże, ale i mające moc kreowania energetycznego wnętrza połączenie wykorzystano w kilku modelach pościeli: Plusy, Błękitna gwiazdka oraz Miętus. Aby jeszcze bardziej spersonalizować chłopięcy lub dziewczęcy pokój, możesz zastosować barwy z zaproponowanej palety kolorów na większej płaszczyźnie np. na ścianie.

Bawełniana pościel w miętowe plusy 200x220 od firmy TuliSen.Pościel bawełniana błękitna gwiazdka 140x200 od TuliSen.Pościel bawełniana 160x200 Miętus od TuliSen.

Od lewej: komplet bawełnianej pościeli Plusy, Błękitna gwiazdka i Miętus

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz