Wysyłka w 24h

Jak dobrać rozmiar prześcieradła do materaca i pościeli?

Jak dobrać rozmiar prześcieradła do materaca i pościeli?

Masz dość budzenia się z prześcieradłem, które się roluje i odrywa od rogów materaca? Prawdopodobnie nadszedł czas, by zmienić klasyczne prześcieradło na prześcieradło z gumką, które gwarantuje, że będzie ono dobrze przylegać do materaca. Jednak przy tak wielu różnych rozmiarach i materiałach, wybór odpowiedniego prześcieradła może być kłopotliwy. Nie martw się, mamy dla Ciebie niezbędne wskazówki i porady, których potrzebujesz, aby wybrać prześcieradło idealne na spokojny sen!

Jak dobrać rozmiar prześcieradła z gumką do materaca?

Upewnienie się, że prześcieradło pasuje prawidłowo ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o dobry sen. Jeśli nie jest to właściwy rozmiar, to wpływa to znacząco na komfort naszego snu, ponieważ zbyt dużo materiału spowoduje nieestetyczne fałdy, albo zbyt mało materiału może spowodować zsunięcie się prześcieradła z materaca. Dlatego przed kupnem prześcieradła na materac powinieneś dokładnie go zmierzyć, aby dowiedzieć się jakiego rozmiaru potrzebujesz.

Prześcieradło satyna bawełniana z gumką zielone

Prześcieradło satyna bawełniana z gumką zielone

Tak jak wspomnieliśmy, dokładne wymiary są kluczowe, a większość materacy ma standardowe wymiary, takie jak 90×200, 120×200, 140×200, 160×200 czy 180×200 cm. Pamiętając o tym, powinieneś być w stanie dobrać prześcieradło z gumką, które będzie dobrze przylegać do Twojego łóżka. Wystarczy kupić takie samo prześcieradło jak rozmiar Twojego materaca. Spowoduje to, że prześcieradło będzie idealnie do niego przywierać, a to spowoduje, że w trakcie nocy nie będzie się zwijać, zsuwać czy rolować. Ponadto prześcieradła z gumką to wygoda, ponieważ są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu.

Oczywiście, gdybyś chciał kupić prześcieradło bez gumki, to tu aby dobrać rozmiar prześcieradła do materaca musisz pamiętać o dodatkowej zakładce, z uwagi na wysokość materaca – te standardowo mają około 20 lub 25 cm, a także dodatkowym kawałku materiał, aby włożyć go pod materac. W ten sposób to, nie będzie się przesuwać w czasie snu.

przescieradlo-jersey-bez-lozko

Prześcieradło jersey z gumką beżowe

Jak dobrać prześcieradło na materac do kompletu pościeli?

Wybierając prześcieradło powinniśmy zwrócić również uwagę na wystrój sypialni. Zacznij od przyjrzenia się kolorom i wzorom swojej pościeli i upewnij się, że kolor prześcieradła je uzupełnia. Następnie rozważ wystrój swojej sypialni i każdą istniejącą paletę kolorów – wybierz coś, co uzupełnia i podkreśla aranżację, aby sypialnia prezentowała się jak najlepiej. Nie powinno się wybierać, koloru prześcieradła w barwach mocno kontrastujących z resztą wystroju. Spowoduje to niepotrzebny chaos i nieład. Należy tak dopasować kolorystycznie prześcieradło, aby stanowiło harmonijną całość z pozostałymi elementami wystroju.

przescieradlo-jersey-turkusowy-rog

Prześcieradło jersey z gumką turkusowe

Wybieramy prześcieradło z naturalnej bawełny

Jeśli szukasz czegoś, co sprawi, że Twój sen będzie komfortowy, a jednocześnie głęboki to pościel z naturalnej bawełny jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Naturalna bawełna jest delikatna dla skóry, miękka w dotyku i nie powoduje podrażnień. Jest polecana alergikom i osobom ze skłonnościami do uczuleń. Co więcej, prześcieradła z naturalnej bawełny są wolne od chemicznych wybielaczy czy barwników.

przescieradlo-frotte-czarny-lozko

Prześcieradło frotte z gumką czarne

Dodatkowo prześcieradła z gumką powinny przetrwać wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Jest to kolejna zaleta bawełny, która jest znana ze swojej trwałości i wytrzymałości, dzięki czemu prześcieradło będzie odporne na zużycie w czasie.

Zobacz poradę Najlepsza pościel do spania, to naturalna bawełna