Wysyłka w 24h
pościel na święta

9 wzorów pościeli na zbliżające się święta Bożego Narodzenia – odmień swoją sypialnię!

Kiedy wydaje się, że wszystko w domu jest dopięte na ostatni guzik w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, ostatnią czynnością okazuje się zadbanie o świąteczny akcent nocnego wypoczynku. Pościel powinna być nie tylko uszyta z wysokiej jakości bawełny, ciepła i pachnąca świeżością, ale też pasująca designem do świątecznej atmosfery.

Pościel uszyta z naturalnej bawełny

Tkaniny bawełniane należą do najstarszych tkanin na świecie i jednocześnie najzdrowszych. Przez tysiąclecia pod bawełnianą pościelą spali najbogatsi i najpotężniejsi ludzie świata. Szczególnie upodobali ją sobie egipscy faraonowie, poza nimi nikt nie mógł spać pod najwyższego gatunku pokryciem z bawełny.

Pościel bawełniana ma niezwykłe walory prozdrowotne są niezwykłe, stąd też zalecania jest jako pierwsza pościel dla niemowląt i małych dzieci już od pierwszego dnia życia:

  • utrzymuje ciepło w chłodne noce,
  • daje przyjemny chłód w trakcie upałów,
  • odprowadza wilgoć, powodując, że skóra pozostaje sucha,
  • jest bardzo trwała, odporna na wysokie temperatury (można ją gotować),
  • nie powoduje uczuleń,
  • jest miękka i delikatna (nadaje się dla noworodków i niemowląt),
  • doskonale wchłania wodę, (stąd jej drugie zastosowanie w środkach opatrunkowych),
  • nie odkształca się, nie rozciąga, nie traci fasonu,
  • odporność na wysokie temperatury, w tym gotowanie i prasowanie powoduje, że nie utrzymują się w niej chorobotwórcze patogeny.

Pościel z wysokogatunkowej bawełny to spory wydatek, lecz jej trwałość znakomicie kompensuje cenę, ponieważ może służyć przez wiele lat. Jest zawsze mile widzianym prezentem, również świątecznym.

Flanela bawełniana, czym się cechuje?

Flanela bawełniana jest miękka i ciepła, z jednej strony pokryta delikatnym meszkiem. Żeby uzyskać taka formułę tkaniny, stosuje się “drapanie” jej powierzchni i przycinanie powstałego meszku do równej wysokości.

Ten rodzaj tkaniny bawełnianej jest szczególnie ciepły, więc wykorzystuje się ją do szycia pościeli, ciepłych bluzek i koszul, które wyjątkowo upodobali sobie mężczyźni, preferując wzorzyste kraty. Z flaneli szyje się również ciepłe piżamy i koszule nocne.

Pościel flanelowa jest bardzo ciepła, a delikatny meszek daje wyjątkowe uczucie miękkości i przytulności. To ulubiona tkanina pościelowa na zimowe noce. Daje więcej ciepła niż inne tkaniny pościelowe.

Warto zwrócić uwagę na skład tkaniny flanelowej. Podobnie miła w dotyku i miękka jest flanela syntetyczna, lecz sztuczne włókna nie mają takich właściwości, jak naturalne. Skóra pod nimi gorzej oddycha i nie trzyma ciepła. Najlepsza pościel z flaneli jest wykonana ze 100% bawełny.

Piękne modele pościeli świątecznej

Klasyka świątecznego designu to kolory i wzory. W pościeli na święta Bożego Narodzenia można wydobyć magię taką jaką lubimy i wspominamy naajbardziej. Charakterystyczny zestaw kolorów to granat-symbolizujący zimową noc, śnieżna biel, zimowa szarość poranków i popołudnia, czerwień zimowych owoców głogu oraz zieleń zimozielonych roślin i drzewka świątecznego. Pojawiająca się czerń symbolizuje gołą ziemię wystającą spod śniegu.

Pościel w niebieskie renifery

Pościel flanelowa Renifery Niebieskie

Klasyczne wzory świąteczne -połączenie bieli, szarego, niebieskiego i granatu dają wrażenie czystej, mroźnej zimy. Białe renifery na niebieskim tle, białe gwiazdki na szarych i granatowych pasach oraz niebieskie, geometryczne serca na białym tle ułożone są w poprzeczne pasy.

Renifery na śniegu

pościel Renifery na śniegu

Wyraziste, czerwone renifery na białym tle oraz delikatne, czerwone płatki śniegu ułożone wzdłuż białego, szerokiego pola to kwintesencja świątecznej elegancji. Zwieńczeniem są delikatne, geometryczne płatki śniegu oraz szaro-biała krata ułożona w pasach wzdłuż brzegów.

Renifery na czerwonym śniegu

Wizualizacja, Renifery Śnieg Czerwone

Miłośnicy wyrazistych barw z uznaniem przyjmą pościel z mocnymi akcentami czerwieni i czerni. Czarne renifery i gwiazdy na białym tle są wyraziste, a ułożone wzdłuż nich po bokach pasy czerwonej kraty i białych gwiazd na czerwonym tle podkreślają wrażenie czystej geometrii.

Czerwone renifery

Pościel Renifery Czerwone 200x200

Między szerokimi, szarymi i granatowymi pasami umieszczony jest pas czerwieni, na której rozmieszone są czerwone renifery. To kolejna propozycja świątecznej pościeli dla osób, którzy preferują mocne wzory. Szare pasy z białymi kropkami dodają całości wrażenie delikatności.

Renifery na śniegu

Pościel Renifery Śnieg Granatowe 160x200

Biel śniegu, białe płatki śniegu na granatowym tle i granatowa krata wzdłuż białego, śnieżnego pola to pościel w nieco męskim stylu. Surowość kolorystyki ociepla czerwień reniferów i dużych, geometrycznych płatków śniegu.

Świąteczne renifery i niebieskie gwiazdki

Pościel Świąteczne Renifery Gwiazdka Niebieska 160x200

Mnogość drobnych wzorów usystematyzowanych w poprzeczne pasy nie tworzy wrażenia chaosu. Renifery stojące na śnieżnej bieli rozdzielone są czerwonymi sercami i szarymi gwiazdkami. Na granatowych i szarych pasach rozłożone są białe pasy. Całość tworzy wesołe wrażenie świątecznej zabawy.

Świąteczne renifery i świąteczna gwiazdka

Pościel Świąteczne Renifery Gwiazdka Zielona 160x200

Dodatek zieleni przywołuje zimowy las. Gwiazdki, renifery i czerwień gwiazdy betlejemskiej na tle śnieżnej bieli dopełniają całości pościeli, w której warto spędzić świąteczne noce.

Renifery świąteczne zielone

pościel 160x200 Renifery Świąteczne Zielone (160)

Wiodący kolor jasnej zieleni daje pościeli wrażenie świątecznego drzewka. Są na niej małe drzewka, serca, czerwone, czarne i zielone renifery obsypane płatkami śniegu. Ta pościel każdemu mówi “Wesołych Świąt”.