Pościel na jesień i zimę. Jaka da najwięcej ciepła?
Lato mija, zbliżają się coraz chłodniejsze noce, a pogoda zachęca jedynie do zaszycia się w sypialni z książką i kubkiem gorącej herbaty. To też idealny moment na zmianę lekkiej i przewiewnej pościeli na tą bardziej ciepłą, pod którą będziemy mogli skryć się przed przytłaczającym chłodem, mrozem i śniegiem. Warto skupić się na wyborze odpowiedniej tkaniny, nie zapominając oczywiście o estetyce. W takich momentach, każdy z nas, zastanawia się: jaka pościel będzie odpowiednia i da najwięcej ciepła?
Z tego artykułu dowiesz się:
- jaką pościel najlepiej wybrać na zimę i jesień,
- dlaczego naturalna bawełna jest najlepszym wyborem,
- jakich tkanin pościelowych unikać,
- jaka pościel jest przyjazna dla alergików.
Ciepła pościel na zimę, czyli? Poznaj zalety flaneli bawełnianej
Jeśli chcesz wybrać pościel, która zapewni Ci najwięcej ciepła w chłodne i długie noce, to Twój wybór powinien paść na pościel flanelową. Odczujesz różnice, szczególnie podczas najmroźniejszych nocy wskazane jest wybranie pościeli flanelowej. Flanela oferowana w sklepie Tulisen to materiał wykonany ze 100% naturalnej bawełny, dodatkowo pokryty okrywą włókienną, jednak ma grubszy splot niż tradycyjny materiał. Pokrycie włókien bawełnianych okrywą włókienną daje uczucie miękkości i delikatności tkaniny.
Pościel flanelowa “Primrose fiolet”
Pościel z flaneli jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia jest niezwykłą trwałość nawet na kilkanaście lat użytkowania. Flanela w znakomity sposób izoluje ciepło, dzięki czemu szybciej ogrzewa organizm, dlatego też jest idealnym rozwiązaniem na mroźne, zimowe wieczory, a także te jesienne. Oprócz dobrej izolacji ciepła oraz niezwykłej przyjemności w dotyku, a co istotne, nie powoduje podrażnień i jest polecana dla alergików.
Pamiętaj, aby przed zakupem kompletu pościeli uważnie zapoznać się z jej składem i certyfikatami. Wśród dostępnych produktów pojawia się flanela syntetyczna, która oprócz włókien bawełny zawiera domieszki syntetyczne. Zawartość syntetyków zmienia właściwości pościeli, w wyniku czego możemy otrzymać zupełnie coś innego niż oczekiwaliśmy.
Pościel flanelowa “Beżowa w gałązki”
Dlaczego jeszcze warto wybrać pościel z flaneli?
Mimo, że coraz popularniejsze są pościele całoroczne i uniwersalne, to wybierając pościel powinniśmy kierować się panującymi warunkami pogodowymi. A to dlatego, że cechy pościeli na zimę powinny być zgoła inne, niż tej wybranej na upalne lato.
Jak wiadomo, w czasie zimy, nie warto przegrzewać pomieszczenia w którym śpimy, może to negatywnie wpływać na jakość naszego snu, a także obniżać naturalną odporność organizmu. Przegrzanie pomieszczenia powoduje, że sen jest gorszej jakości, płytki i mniej regeneracyjny.
Pościel flanelowa “Herbaciane róże”
Zamiast dogrzewać sypialnię, lepiej zdecydować się na cieplejszą np. pościel flanelową, która w odpowiedni sposób zapewni spokojny i ciepły sen. Istotne jest, aby skupić się na właściwościach termoizolacyjnych i termoregulacyjnych, a także przewiewności. Odpowiedni wybór pościeli zdecydowanie poprawia komfort naszego snu. W końcu pościel ma ogromne znaczenie dla naszego komfortu termicznego.
Tylko naturalna bawełna. Nie kupuj materiałów syntetycznych
Wybór odpowiedniego materiału na pościel ma ogromne znaczenie, zwłaszcza na jesień i zimę. Naturalne tkaniny, takie jak bawełna są przyjazne dla skóry oraz alergików. Dzięki swoim właściwościom, pościel z naturalnych materiałów zapewnia komfort i głęboki sen, utrzymując optymalną temperaturę ciała i minimalizując ryzyko podrażnień.
Syntetyczne tkaniny, choć często tańsze, mogą utrudniać skórze oddychanie, co sprzyja zatrzymywaniu wilgoci i rozwojowi bakterii. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jaki materiał wybrać na prześcieradło czy pościel – to naturalne tkaniny są najlepsze. Pościel wykonana z bawełny to dobry i pewny wybór.
Pościel flanelowa “Kwiaty szare”
Materiał ten jest stosunkowo tani, a przy tym posiada wiele pozytywnych właściwości. Bawełna pozwala skórze oddychać, odprowadza wilgoć i jest bardzo przyjemna w dotyku. Pościel bawełnianą bardzo łatwo utrzymać w czystości – wystarczy regularnie prać w pralce, a jej zaletą jest też to, że podczas tej czynności nie traci swoich kolorów ani się odkształca.
A co w przypadku pościeli z wełny czy lnu? Pościel z lnu także jest polecana dla alergików, a użyty splot może nadać tkaninie różne właściwości, identyczne jak w przypadku pościeli bawełnianej. Pościel wełniana na pewno da nam dużo ciepła, ale uwaga! Jeśli jesteś uczulony na wełnę lub masz skłonności do alergii, to nie będzie to dobry wybór.
Nie warto decydować się na pościele z materiałów syntetycznych takich jak mikrofibra czy poliester. Co prawda, mikrofibrę można bez problemu farbować, a to pozwala na uzyskanie różnorodnych wzorów i kolorów, co może kusić estetów, bo to ładnie wygląda, ale nie warto. Materiały syntetyczne nie absorbują wilgoci, rzadko są przewiewne, co sprawia, że skóra podczas snu nie oddycha, a to powoduje podrażnienia, nadmierną potliwość. Syntetyczne tkaniny są też bardziej podatne na uszkodzenia.
Klasyczna pościel bawełniana na każdą porę roku
Pościel bawełniana jest bardzo przewiewna, a jednocześnie świetnie ogrzewa, dlatego sprawdzi się zarówno latem jak i zimą. Idealnym rozwiązaniem na cieplejsze miesiące, z pewnością będzie satyna bawełniana. Jest to materiał całkowicie naturalny, wykonany w 100% z bawełny. Właściwości satyny uzyskiwane są poprzez specjalną technikę produkcji i zastosowanie charakterystycznego rodzaju splotu. W ten sposób otrzymuje się materiał bardzo delikatny w dotyku, lekki, a jednocześnie przyjemny.
Pościel bawełniana “Koła turkus”
Klasyczna pościel z satyny bawełnianej jest wyjątkowo wytrzymała, przyjazna dla zdrowia oraz estetyczna. Pościel z takiego materiału ma delikatny połysk, często określany jako “jedwabisty”, co ma znaczący wpływ na efekt wizualny. Z kolei na jej niezwykłą funkcjonalność wpływa wytrzymałość, dzięki czemu można prać w pralce i nie martwić się o zmianę kształtu oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Po wypraniu wystarczy tylko ją rozwiesić – nie gniecie się, przez co nie trzeba jej prasować, a to z pewnością zalicza się do ogromnych zalet.