Wysyłka w 24h
Prześcieradła klasyczne i z gumką od TuliSen.

Jak wybrać idealne prześcieradło?

Prześcieradło, nieodłączna część pościelowego wyposażenia, stanowi funkcjonalne trio z kołdrą i poduszkami. To ono w dużej mierze odpowiada za spokojny sen i komfortowe spędzanie znacznej części dnia i nocy (dorosły człowiek przesypia średnio aż 1/3 doby!). Prześcieradło jako najbardziej spodnia część łóżkowych tekstyliów ma bezpośredni kontakt z ciałem, dlatego tak ważne jest, aby było wykonane z odpowiedniego materiału. Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym typom prześcieradeł.

Klasyczne prześcieradła bawełniane

Prześcieradła bawełniane bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Są one najbardziej ekonomiczną, a także uniwersalną kategorią prześcieradeł – będą pasować do łóżek o niestandardowych wymiarach. Wzbogaconą wersję stanowią te wykonane z satyny bawełnianej. Co jest ich największą zaletą? Posiadają lekki połysk eleganckiej satyny, nie tracąc przy tym przewiewności cechującej bawełnę. To zasługa tzw. atłasowego splotu.

Gładki materiał jersey

Prześcieradła na bazie jerseyu są bardzo gładkie i sprężyste. Nie wymagają prasowania, nie mną się, a założone na materac nie tworzą nieestetycznych pofałdowań. Ich zaletą jest całoroczność, ponieważ zapewniają wygodę snu latem, jak i zimą.

Prześcieradło jersey z gumką szare

Prześcieradło jersey z gumką szare

Frotte i flanela na chłodniejsze noce

Prześcieradła frotte  będą idealne na chłodniejsze pory roku. Cechą charakterystyczną tekstyliów stworzonych z tego materiału jest utrzymywanie właściwej temperatury i przyjemna miękkość – z tej samej tkaniny wykonuje się otulające sylwetkę szlafroki czy grubsze ręczniki. Podobne właściwości posiadają też prześcieradła flanelowe pokryte charakterystycznym meszkiem, które są doskonałym izolatorem cieplnym.

Prześcieradło frotte z gumką ecru

Prześcieradło frotte z gumką ecru

Do większości rodzajów prześcieradeł, oprócz bawełnianych i flanelowych, wszyto gumkę. Ten niepozorny element ma jednak ogromne znaczenie: prześcieradła wyposażone w gumkę dużo łatwiej dopasowują się do materaca i nie będą się z niego zsuwać nawet w trakcie niespokojnego snu. Gumka zapobiega przemieszczaniu się prześcieradła oraz rolowaniu tkaniny, a proponowane przez naszą firmę prześcieradła z gumką posiadają głębokość 30 cm, która sprawdza się nawet w przypadku wysokiego materaca.

Niezależnie od typu użytego materiału prześcieradła dostępne są we wszystkich kolorach tęczy. Tak duża rozpiętość kolorystyczna pozwala na ich dopasowanie zarówno do klasycznej, jak i bardziej nowoczesnej sypialni. W kwestii wyboru barwy ogranicza nas tak naprawdę jedynie wyobraźnia. Kupując tekstylia zakładane na materac, warto kierować się jednak podobieństwem do pościeli lub dobrać je na zasadzie kontrastu (przykładem ciekawego połączenia będzie granatowe prześcieradło i pomarańczowa kołdra).